هشت سر اشخاص باریک اندام

۱ - آن ها سیرشدن را به پر شدن معده ترجیح میدهند
به گفته جیل فلمینگ ( Jill Fleming ) نویسنده کتاب “ لاغرها بشقابشان را پاک نمی‌کنند ” , در‌صورتی‌که برای پر شدن معده مقیاس از ۱ تا ۱۰ را در حیث بگیریم , باریکها نزدیک به رتبه ۶ و ۷ دست از تناول کردن میکشند . ولی باقی افراد - از جمله اینجانب و شما - تا جايگاه ۸ و ۱۰ هم پیش میروند . ممکن است استدلال اینکار اشتباه تصاحب کردن احساس “ لبریز ” بودن با سیر شدن است و ما تصور می‌کنیم در صورتی‌که زود دست از خوردن بکشیم , خویش را از غذاها محروم ساخته ایم . یا این که ممکن است عادت داریم فارغ از دقت به این‌که نیاز بدنمان چقدر است , هرچه در مقابلمان باشد تمام کنیم .
از لاغرها تقلید کنیم : هنگام صرف وعده بعدی غذایتان , در میانه غذا خوردن image قاشق و چنگال را کنار بگذارید و با به کارگیری از مقیاس ۱ تا ۱۰ پری معده , جايگاه پری خویش را بسنجید . یک توشه دیگر وقتی که حدود ۵ لقمه از غذایتان باقیمانده اینکار ا انجام دهید . انگیزه از این کار ارتقا آگاهی شما از اندازه سیری در طی صرف غذاست و از سوی دیگر , این مکثها , موجب می گردد که احساس سیری فرصتی برای خودنمایی یافته و شما زودتر از پیشین سیری را شم فرمایید .
۲ - آنها دریافته اند که گرسنگی یک مورد اورژانس نمی‌باشد
اکثری از ما که همیشه با کیلوهای بیشتر درگیریم , گرسنگی را تحت عنوان قوانینی درنظر می‌گیریم که می بایست تخت‌گاز برطرف شود . . به گفته دکتر جودیت بک ( Judith Beck ) ” در شرایطی که از گرسنگی وحشت داشته باشید , مدام برای دوری از آن به تناول کردن می‌پردازیم . ” اشخاص باریک گرسنگی را تحمل می‌کنند چون میدانند که یورش های گرسنگی همواره میایند و میروند , بعداز اقدام فوری دوری میکنند .
برای تقلید از آنها یک روز پر مشغله را برای به تاخیر پرت کردن یکی دو ساعته ناهار انتخاب نمایید یا غذای در بین وعده عصر را حذف فرمائید . خواهید روءیت کرد که هنوز هم می‌توانید به خیر و خوبی از عهده کارهایتان برآیید . پس در دفعات بعدی که فغان گرسنگی معده را شنیدید , در منش افتادن به جهت یخچال فریزر دوری خواهید کرد .
۳ - آن ها از غذا برای التیام غصه های خویش استفاده نمی‌کنند
مساله این نیست که زنان باریک اندام نسبت به میل کردن احساساتی ایمن میباشند , البته آنها می توانند این شرایط را تشخیص داده و از خوردن دست بکشند .
چه کنیم که مثل آنها باشیم؟ اضافه کردن لغت “ ایست ” به مجموعه عبارات روزمره زیاد مفید است . این کلمه با فرمانهایی چون “ از خوردن باقی بیسکوییتها دست بکش ” متفاوت است , ما بایستی بیاموزیم که در زمانهایی زیرا گرسنگی , خشم , تنهایی یا این که خستگی که چهار دلیل دارای اهمیت تناول کردن رمانتیک هستند , به خویش آمده و امر “ ایست ” را صادر کنیم .
افراد باریک در مقایسه با اشخاص دارای اضافه وزن , هفته ای ۲ ساعت عمده میخوابند . بنا به نظر محققین , فقدان استراحت با چشمان بسته , با کاهش هورمونهای کنترل کننده اشتها مانند لپتین ( leptin ) و ارتقاء هورمونهای بالا برنده اشتها نظیر گرلین ( عمل بینی مشهد ghrelin ) ارتباط مشتقیم دارااست .
Sign In or Register to comment.