تشکیل سازمان نظام معلمی همانند نظام مهندسی یک ضرورت است

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان روز چهارشنبه در حاشیه دیدار از غرفه خبرگزاری image جمهوری اسلامی در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در اظهار‌کرد و گو با خبرنگار ایرنا با توجه به ضرورت تشکیل اداره نظام معلمی , افزود : یک مدرس برای مدام نمی تواند یک جواز بگیرد و وارد میدان تعلیم و تربیت شود و برای این دستور می بایست نهادی باشد تا مجوزهای لازم در مورد صلاحیت های حرفه ای معلمان را معقول و صادر نماید . تشکیل اداره نظام معلمی همانند نظام مهندسی یک ضرورت است


وی اذعان کرد : در این طریق می بایست سازمان نظام معلمی برآمده از خویش معلمان تشکیل شود که در حال حاضر چنین ارگانی بطور مستقل و واحد در نظام یاددادن و تربیت سرزمین نیست .
محمدیان افزود : در شرایطی‌که یک سازمان نظام معلمی شکل گرفت دیگر یادگرفتن و رشد با این قشر طرف نخواهد شد و معلمان ماهر و عضو این سازمان به همکاران خود خواهند خاطرنشان کرد که نیاز به طی کردن دوره حرفه ای دارا‌هستند و پس از گذراندن این عصر از سوی اداره نظام معلمی گواهی صادره میشود .

تشکیل سازمان نظام معلمی همانند نظام مهندسی یک ضرورت است
سازمان نظام مهندسی ساختمان

او با بیان اینکه این سند طومار حرفه ای برای معلمان میتواند ملاک عملیاتی در نظام رتبه بندی قرار گیرد , افزود : با دقت به این‌که جمعیت معلمان در هم اکنون ارتقاء و مواد درسی در هم اکنون تغییر تحول است , فقدان یک چنین سازمانی در نظام آموزش و پرورش بسیار حس میشود که به وزیر فراگیری و رشد برای ایجاد آن سفارش داده ایم .
وی افزود : در نظام معلمی خود معلمان کارها را دردسترس خواهند گرفت و مثل سازمان نظام مهندسی پس از تعیین اعضاوجوارح , مدیریت جمهوری به آنان حکم می‌دهد و در‌حالتی که صلاحیت های اضطراری را نداشته باشند حکم آنها ابطال می‌شود و این شیوه را نباید یک نظام سیاسی فرض کرد و از آن واهمه داشت .

تشکیل اداره نظام معلمی همانند نظام مهندسی یک ضرورت است
محمدیان با بیان این که معلمان از قشرها فهیم جامعه می‌باشند و می بایست به آن‌ها اعتماد داشت , افزود : این شعار نمی‌باشد بلکه برآمده از ادراک ۳۰ ساله یک فرهنگی است و می بایست برای تغییر تحول در طریق ها و تولید هدف میان این قشر , خویش معلمان پیشقدم شوند و در صورتی‌که به معلمان اعتماد کنیم کارها پیش میرود .
به نقل از پایگاه خبری - تحلیلی نظام مهندسی ( اخبار آزمون نظام مهندسی akhbarmohandesi . ir ) , وی اظهار کرد : برای به وقوع پیوستن این فرمان باید رده اجتماعی معلمان را بالا برد , مرجعیت فکری و فرهنگی آنان‌را پذیرفت و جایگاه اجتماعی مدرس تنها در معیشت نمی باشد بلکه باید صلاحیت حرفه ای آن را ارتقا بخشید و معلمی که توانمند شد در نزد همگان عزیز است و می بایست معلم را در صدر بنشانیم تا مملکت در صدر بنشیند .
مدیریت اداره پژوهش و طرح ریزی آموزشی نسبت به برگزاری عصر های آموزشی برای معلمان اذعان کرد : آموزش و رویش فعلا یک‌سری تا محل ورود برای معلمان داراست و یکی کارهایی که براساس سند دگرگون سازی شکل گرفت , مقرر شد در دانش کده فرهنگیان مدرس حرفه ای تربیت شود .
Sign In or Register to comment.